NEWS

Paul Oakenfold zahrál na nejvyšší párty na světě

Paul Oakenfold oslavil 30. výročí počátku "Second Summer Of Love" (období, během něhož došlo k rozšíření popularity hudebního stylu Acid House a pořádání "rave paries") tím, že zahrál na nejvyšší párty na světě na Mt. Everestu. Celá událost se uskutečnila v brzských ranních hodinách 11.dubna v základním táboře (5357 m), ze kterého se vypravují horolezecké expedice na vrchol nejvyšší hory. Stal se tak prvním DJem, který zahrál na Everestu.
Zároveň se 13. dubna v rámci světového turné GENERATIONS představí v Kathmandu (Nepál).
Již v únoru Paul oznámil, že se stává ambasadorem nové řady playerů značky DENON DJ.
paul oakenfold everest4
paul oakenfold everest
paul oakenfold everest1
paul oakenfold everest2
paul oakenfold everest5
paul oakenfold everest3
 

Steve Angello oznámil vydání nového alba v roce 2017

Steve Angello v pořadu rádia BBC Radio 1 oznámil vydání nového alba v roce 2017.
V návaznosti na protichůdné zprávy, které naznačovaly možnou další spolupráci Swedish House Mafia, ex-člen Steve Angello oznámil sólové album, na kterém pracoval s vlastním týmem a které vyjde v roce 2017. Během jeho poslední BBC 1 Residency Show Year, se Angello rozhodnul v jeho dvouhodinovém mixu poškádlit fanoušky a nechal je nahlédnout do jeho budoucích plánů. Zahrál skladby z připravovaného alba, např. “Stay” ve spolupráci se Saints of Valory.
Na konci svého dvouhodinového electro a progressive house mixu, se Angello prostřednictvím mikrofonu rozloučit s týmem BBC a se svými posluchači.

 

steve angello 02 bbc

15 nejznámějších maskovaných DJs

V dnešní době elektronické taneční hudbě dominují DJové s maskami. Mnozí z nich se maskují kvůli soukromí, marnosti, nebo jen tak pro zábavu. Další je nosí pro marketingové účely.
Přinášíme vám 15 nejznámějších Maskovaných DJů a jejich tracky.


2 FACED FUNKS

2 faced funks 01


ANGERFIST

angerfist 05


BLOODY BETROOTS

bloody betroots 02


CAZZETTE

cazzette 01


CLAPTONE

claptone 01


DAFT PUNK

daft punk 05


DEADMAU5

deadmau5 05


DJ BL3ND

dj bl3nd 01


DJS FROM MARS

djs from mars 01


DR.LEKTROLUV

 dr lektroluv 01


GUNZ FOR HIRE

gunz for hire 01


MALAA

malaa 01


MARSHMELLO

marshmello 01


MIKE CANDYS

mike candys 01


SQUAREPUSHER

squarepusher 01

Tiësto z Creamfieldu v Peru odešel před svým vystoupením, kvůli své bezpečnosti

creamfield peru 2016 tiestoPrvní listopadový víkend byl v Peru ve znamení desátého výročí hudebního festivalu  Creamfield na území Jižní Ameriky. Seznam jmen v lineupu se vždy pyšní nejznámějšími světovými DJi, letos např. Blasterjaxx, Sam Feldt, KSHMR nebo Oliver Heldens. Doposud bylo vše v nejlepším pořádku. Nicméně letošní rok Creamfieldu v Peru doprovází nešťastná událost jak ze strany pořadate, tak i fanoušků. Z prohlášení pořadatelů na oficiální facebookové stránce Creamfieldu se lze dovědět, jaká situace nastala. V zákulisí hlavního pódia se skupina lidí pokoušela přelézt plot za jednou ze stěn stage. Ochranka jim v tom sice bránila, ale oni odpověděli házením předmětů. V tu chvíli Tiëstův tým rozhodl, že by pro něj situace nebyla bezpečná a bylo mu doporučeno nevystoupit. Tiësto, který z nastalé situace nebyl nadšený se vyjádřil na Twitteru: "Vzhledem k nebezpečné situaci v zákulisí, jsem byl nečekaně nucen opustit festival před mým vystoupením. Je to několik let od mé poslední návštěvy v Peru a opravdu jsem se těšil na všechny své fanoušky. Jsem zklamaný z nastalé situace. Doufám že se sem brzo vrátím.". Zatím se z klidného davu, který vyčkával před pódiem, stal dav rozzuřený. Ve videu můžete vidět několik desítek letících lahví, kterými naštvaní návštěvníci festivalu bombardovali pódium.
Někteří návštěvníci festivalu ani nevěřili, že Tiësto vůbec přijel. Pořadatelé také oznámili, že se snažili domluvit s Tiëstovo týmem, aby svůj set odehrál, protože prý situaci dostali brzy pod kontrolu a byl to ojedinělý incident. A právě proto se stalo několik okamžiků hlavní pódium hluchým místem, bez jakéhokoli oznámení. "Je nám velice líto, že si skupina lidí neváží naší práce a nerespektuje elektronickou scénu."

 

Swedish House Mafia o sobě dává opět vědět

V roce 2012 Swedish House Mafia světu oznámili, že se rozdělí a tím se rozpadne seskupení tří předních švédských DJů Axwella, Sebastiana Ingrossa a Steva Angella. Následující rozlučkové turné trvalo devět měsíců, a ukázalo se jako jeden z komerčně nejúspěšných tahů v historii elektronické hudby. Od té doby se Steve Angello zaměřil na svou sólovou práci a na label, zatímco Axwell a Sebastian Ingrosso i nadále spolupracují a vystupují jako Axwell Λ Ingrosso.
Vypadalo to že éra SHM skončila.

 

axwell ingrosso 07swedish house mafia


Nyní se ale na Axwellovo tweetu objevila zpráva s textem "Odpočítávání nové éry začalo. Nikdy není příliš pozdě vrátit se zpátky na trať"
Tajemná zpráva je doprovázena revidovanou verzí loga Axwell Λ Ingrosso, kde je přidaný znak vnímaný jako "A" u iniciálů dvou členů. Zdroje blízké skupině ale naznačují že setkání mezi duem a Stevem Angellem je nepravděpodobné, a všechny důkazy svědčí o revitalizaci SHM s dalším švédským DJem Alessem, který je se skupinou spojován od jejího vzniku. Fanoušci spekulují, že druhý symbol "A" by mohlo znamenat počáteční písmeno jeho jména. V minulosti se SHM už spolupracoval, mají i společnou manažerku Amy Thompsonovou a jeho nedávná návštěva na jejich koncertě v Haineken Music Hall letošní Amsterdam Dance Event spekulacím jen nahrává.
Axwell, který již dříve naznačoval možnost setkání všech tří členů, dostal tisíce SHM fanoušků do varu po odeslání tweetu, který je nyní již smazán.
Příspěvek obsahoval také datum 26. března 2017, můžeme předpokládat, že odpočítávání do 26. března příštího roku odpovídá neděli Ultra Music Festivalu v Miami, kde Swedish House Mafia kladli velký důraz na své poslední vystoupení v roce 2013.

axwell tweet shm

 

Připomeňte si atmosféru ze sobotního koncertu v Amsterdamu během akce Amsterdam Dance Event, kde představili dva nové tracky.
První track "How Do You Feel Right Now" hráli při zahájení svého setu. Druhý se jmenuje "Dreamer". Pro zajímavost, na vystoupení bylo použito 106 laserů. (videa dole)

 

axwell ingrosso 08

 

Brzy...
Sensation WEB
Martin Garrix CZ Web